Rowery wodne – gdzie wypożyczyć

Gdzie można wypożyczyć rower wodny na jednym z turawskich jezior? Jakie są ceny? Polecamy nasz przewodnik.

Czy przyjeżdżamy nad Jezioro Turawskie na wczasy, weekend, czy też na szybki wypoczynek po pracy, przejażdżka rowerkiem wodnym to zawsze dobry sposób na miły i cichy odpoczynek najbliżej natury. Obecnie na jeziorach turawskich można wypożyczać tradycyjne rowery wodne jak i większe egzemplarze w formie autek milicyjnych, łabędzi, czy też nawet platformy, czyli jednostki ze zjeżdżalniami i miejscami do opalania. Do wyboru mamy trzy jeziora – duże Jezioro Turawskie, Jezioro Średnie i Jezioro Srebrne (Osowiec). Każdy ze zbiorników ma swoje atuty i niepowtarzalny klimat (największe jezioro różni się też zależnie od brzegu, który wybierzemy), więc polecamy spróbować wszystkich wymienionych miejsc.

Wypożyczalnie rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego


Jezioro Turawskie (Duże)

Brzeg południowy

Tu znajdziemy nowe miejsce, które nazywa się po prostu Przystań.

ul. Żeglarska 27

Jak dojechać? Trasa między Kotorzem Wielkim a Szczedrzykiem. Jadąc od strony Opola mijamy Jezioro Średnie, następnie, po około 1,5 km. Skręcamy w lewo (będzie to zjazd na takie ośrodki jak Jowisz, Peters, Wodnik). Przystań znajduje się za ośrodkiem Jowisz, przed Jacht Klubem Opolskim. Auto można zostawić przy. ul. Spacerowej, rower zostawić u organizatorów.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Turawskie (Duże)

Brzeg północny

Wypożyczalnia Montechristo znajduje się u zbiegu Promenady i ul. Pływackiej.

Jak dojechać? Kierujemy się w kierunku wsi Turawa, a następnie Rzędów. Mijamy pierwszy zjazd w kierunku Jeziora, wybieramy drugi (na Oazę, Ostoję, Zielony). Auto zostawiamy przy ul. Pływackiej, rowerem można wjechać na samą Promenadę.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Średnie

Tutaj do dyspozycji mamy dwie wypożyczalnie rowerów wodnych. Jedna znajduje się na początku głównej plaży (vis-a-vis szeregowych domków letniskowych), druga przy plaży północnej (jest tam charakterystyczny budynek z wielkim blaszanym dachem).

Jak dojechać? Auto zostawimy na parkingu głównym po południowej stronie turawskiego Jeziora Średniego. Rowerem można jechać ścieżką wokół Jeziora Średniego.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Srebrne (zwane też Osowiec)

Rowery wodne można wypożyczyć po lewej stronie głównej plaży.

Dojazd do Jeziora Srebrnego: we wsi Turawa skręcamy na Osowiec i Turawę Marszałki. Po 4 km. jazdy do wyboru mamy darmowy parking przy drodze, lub położony 300 metrów dalej parking płatny.

Dojazd z mapą Google

Ceny za wypożyczenie roweru wodnego

Mały rowerek wodny – 20-25 zł godzina

Duży rower wodny – 25-35 godzina

Platforma – 30-35 zł godzina


W przypadku chęci wypożyczenia na dłuższy czas zawsze można zapytać o zniżkę.