Kajaki – gdzie wypożyczyć

Wypożyczalnia kajaków przy jeziorze? A może SUP? Polecamy wybrane miejsca.

Popływanie na kajaku to jeden z najwspanialszych sposobów na spędzenie czasu nad wodą. Kajak jest smukły i szybki, co daje niesamowitą frajdę bez względu na stopień naszego zaawansowania. No więc gdzie znajdziemy wypożyczalnie kajaków? Podobnie jak rowery wodne kajaki są dostępne nad każdym z turawskich jezior (dużym, średnim i srebrnym). Poniżej możliwości, adresy i ceny.

Gdzie wypożyczyć kajak na Turawie


Jezioro Turawskie (Duże)

Brzeg północny

Wypożyczalnia Montechristo znajduje się u zbiegu Promenady i ul. Pływackiej.

Jak dojechać? Kierujemy się na ul. Pływacką, gdzie zaparkujemy. Jadąc od wsi Turawa mijamy pierwszy zjazd w kierunku jeziora, wybieramy drugi (kierunek na ośrodki Oaza, Ostoja, Hotel Zielony).

Przy ul. Pływackiej, około 50 metrów od Promenady można też wypożyczyć deskę zwaną SUP lub Paddle Board (pływa się stojąc na desce w wykorzystaniem wiosła). Mini wypożyczalnia nazywa się Waterfun.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Turawskie (Duże)

Brzeg południowy

Przystań

ul. Żeglarska 27

Jak dojechać? Jadąc od strony Opola mijamy Jezioro Średnie, następnie, po około 1,5 km. skręcamy w lewo (będzie to zjazd na takie ośrodki jak Jowisz, Peters, Wodnik). Przystań znajduje się za ośrodkiem Jowisz, przed Jacht Klubem Opolskim.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Średnie

Czekają tu na nas dwie wypożyczalnie sprzętu pływającego, w tym kajaków. Zlokalizowane są przy plaży północnej (na wale między Jeziorem Średnim i dużym Jeziorem Turawskim) oraz vis-a-vis szeregowych domków letniskowych po wschodniej stronie jeziora.

Jak dojechać? Kierujemy się na parking główny po południowej stronie Jeziora Średniego. Stąd udajemy się na miły spacer.

Dojazd z mapą Google

Jezioro Srebrne (zwane też Osowiec)

Przy plaży głównej czekają na nas rowery wodne i kajaki.

Dojazd do Jeziora Srebrnego: w Turawie kierujemy się na Osowiec i Turawę Marszałki. Po 4 km. od skrętu mamy do dyspozycji dwa parkingi. Darmowy, przy drodze, jest ciut dalej od plaży.

Dojazd z mapą Google

Ceny za wypożyczenie kajaków w Turawie

Kajak – 20-25 zł godzina

Przy dłuższym wynajmie można zapytać o zniżkę


A może rzeka Mała Panew i spływ kajakowy?

Mała Panew zwana jest Opolską Amazonką. To piękna, miejscami dzika rzeka, która oferuje wiele możliwości spływów kajakowych o różnym stopniu trudności.

Można skorzystać z różnych firm organizujących spływy kajakowe po rzece przed jej wpłynięciem do jeziora. Natomiast w samej wsi Turawa, przy ul. Ogrodowej 6 (za Delikatesami Centrum) organizator proponuje poznanie rzeki z drugiej jej strony. Oferowane są trzy trasy w kierunku wsi Węgry, Kolanowice i Luboszyce.