dav

Trzecia edycja regat na Jeziorze Turawskim odbędzie się w dniach 9-11 lipca.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT Catamaran CUP 2021 są jednocześnie zaliczane do Pucharu Polski Południowej Katamaranów. Wysoko punktowane w rankingu ITCA (International Topcat Class Association) regaty przyciągają zawodników z kraju i zagranicy (w tym roku w Turawie wystartują Węgrzy).
Organizatorzy zapewniają, że widzowie będą mogli z bliska obserwować widowiskowe zmagania żeglarzy (katamarany potrafią rozwijać bardzo duże prędkości), gdyż boja, przy której jednostki będą nawracać, znajduje się niedaleko brzegu.

Bazą zawodów jest przystań Jacht Klubu Opolskiego przy ul. Spacerowej, na południowym brzegu Jeziora Turawskiego. Stąd najlepiej przyglądać się zawodom.

W piątek start zaplanowano na późne popołudnie. W sobotę o godz. 10.00 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie. Załogi ruszą na wodę około godz. 11.30. W niedzielę zmagania rozpoczną się o godz. 10.30.

Dojazd do Jacht Klubu Opolskiego: z szosy między Jeziorem Średnim a Szczedrzykiem skręcamy w ul. Żeglarską. Przez wzgląd na ograniczoną ilość miejsc parkingowych turystom wypoczywającym po tej stronie Jeziora Dużego lub nad Jeziorem Średnim zalecamy spacer. Z północnego brzegu można też dojechać rowerem.

W regatach weźmie udział 16 załóg.